Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Yogusmali Kombi

Yogusmali

Yoğuşmalı kombi genellikle büyük evler için tercih edilen bir kombi çeşididir. Sizlerde büyük evlerde yaşıyorsanız ve ya petek sayınız oldukça fazlaysa o zaman sizlerde evlerinize yoğuşmalı kombileri tercih etmelisiniz. Yoğuşmalı kombilerin çalışma prensibi, Soğuk suyu ısıtıp, elde edilen buhar sonucunda bu buhar yoğuşturulur ve ısı elde edilmektedir. Yoğuşmalı kombilerin verimli çalışması için genellikle petekler uzun ve büyük olması gerekmektedir. Aynı zaman da kombinin çalıştığı ısı derecesi de düşük olması gerekmektedir. Yoğuşmalı kombiler normal şartlar altında kullanılmalıdır. Aksi takdirde verim sağlamaz ve daha fazla yakıt yakacaktır. Yakıttan tasarruf etmek istiyorsanız o zaman sizlerde, evinize almış olduğunuz kombinin yüz de yüz dokuz verimli çalışmasını istiyorsanız o zaman petekler uzun olmalı ve ısı derecesi de düşük olmalıdır.

Yoguşmali Kombi Nedir?

Yoguşmali Kombi Nedir?

Yoğuşmalı kombiler normal kombi gibi çalışmazlar. Klima gibi bacasından su damlatacağından dolayı, mutlaka bir hortum takılmalıdır. Yoğuşmalı kombilerin birçok özelliği bulunmaktadır. Dışardaki havaya göre kendi kendisini ayarlayabilen kombi çeşitleri genellikle dijital ekranlı kombiler olmaktadır. Yer tipi olan kombiler genellikle küçük bir buzdolabı gibi olmaktadır. Duvar tipi olan kombi çeşitleri ise normal kombiler gibi duvara takılan kombiler olmaktadır.

Yoğuşmalı Kombi İçi

Yoğuşmalı Kombi İçi

Yoğuşmalı olan kombiler genellikle doğalgaz ve ya LPG ile çalışan kombiler olmaktadır. Fakat ekonomi açısından insanlar tarafından genellikle tercih edilen doğalgaz tercih edilmektedir.  Büyük evi olan insanlar yoğuşmalı kombileri tercih ettiği zaman oldukça kârlı çıkacaktır.

Popüler Başlıklar:

  • yoğuşmalı kombi nedir
Pin It

Yoğuşmalı Kombi Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir