Yeni Daire Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Yeni Ev Alacakların Dikkatine

Yeni Ev Alacakların Dikkatine

Yeni daire alırken dikkat edilecek hususlar, satın alınan evle ilgili ilerleyen zamanlarda herhangi bir problemle karşılaşmamak adına kesinlikle dikkat edilmesi ve uyulması gereken detaylardır. Dikkatli bir şekilde araştırılmadan alınan proje uzun süre bitirilemeyebilir, yasalara uyulmadığı için tamamlanamayabilir ve ya teslimat aşamasında problemler çıktığı takdirde teslim edilemeyebilir. Bu yüzden yeni daire alırken dikkat edilecek hususlar önemlidir. Bu hususlarda bazıları ise şöyledir;

 

Ev Alacaklar!

Ev Alacaklar!

  • Tapu durumu muhakkak kontrol edilmelidir. Ev alırken dikkat edilecek en önemli husus budur çünkü bu detaya dikkat edilmeden bir işlem yapılırsa dolandırılma ihtimali söz konusu olabilir.
  • Konum uygunluğu. Satın alacağınız dairenin bulunduğu yer sizin beklentilerinizi karşılıyor mu ve ya karşılayacak mı? Bu detaya dikkat edilmeden alınan bir konut ileride sorun yaratabilir.
  • Aynı bölgedeki diğer konut fiyatları. Satın alınacak olan konuta yakın diğer alanlardaki benzer evlerin fiyatları nedir bu da ev alırken araştırılması gereken diğer bir konudur.
  • Yalıtım durumu. Dairenin ve bulunduğu binanın yalıtımı son teknolojiye uygun bir şekilde gerçekleştirilmiş olmalıdır. Yoksa soğuk ya da gürültünün yoğun olduğu bir bölge ise ileride problemlerin yaşanmasına sebebiyet verebilir.
  • Bunlar dışında genel olarak ev ve binada bulunan tesisat sistemi, giderler, elektrik ve telefon hattının durumu kontrol edilmelidir.
Ev İçin Önemli Noktalar

Ev İçin Önemli Noktalar

 

Bu detaylara uyulduğu takdirde satın alınacak olan evle ilgili yaşanabilecek problemler minimuma indirilmiş olur ve ileride herhangi bir sorun yaşanma ihtimali önemli ölçüde azaltılmış olacaktır.

Popüler Başlıklar:

  • ev alırken dikkat edilmesi gereken hususlar
Pin It

Yeni Daire Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir