Ucuz Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Herkesin hayalidir kendi evinde huzurlu bir şekilde oturmak. Peki bu dönemde oldukça zor olan ev sahibi olmanın ucuz bir yolu var mı? Bu yazımızda sizlerle ucuz ev almak için bir kaç tavsiye paylaşacağız.

Sıfır Faizli Kampanyalar

İlk olarak anahtar teslim, ön ödemeli sıfır faizli konut kampanyalarına göz atmakla işe başlayabilirsiniz. Özellikle lansman zamanında alınan sıfır faizli daire seçenekleri sizler için oldukça avantajlı olacaktır. (İstanbul için basitçe izah edecek olursak, bin 500 TL kira vermektense, 3 bin TL civarında taksitler oldukça mantıklıdır, zira 4 yıl önce bir vatandaş 2 bin TL taksitle örnek verdiğimiz gibi ödeme ile ev almışsa neredeyse kira parasına kendi taksitlerini yatırıyor diyebiliriz, aynı şekilde sizinde bugün gözünüze biraz abartı gelen ödeme planı 3, 4 yıl sonra neredeyse ev kiranız düzeyine gelecektir.)

Krediye Uygun Olmayan Daireler

Özellikle büyük arsa payı olan, lokasyon olarak gelişmeye açık bir yerden alacağınız bir dairenin kısa zamanda sizlere büyük bir kar payı olacaktır. Ayrıca kirada olmaktansa bu dairede oturmak sizlerin verdiği kira parasının cebinizde kalmasını da sağlayacaktır.

TOKİ

TOKİ özellikle sosyal konut projeleri ile İstanbul başta olmak üzere bir çok bölgede bulunamayacak fiyat ve ödeme seçenekleri ile ev hayalinizi gerçeğe dönüştürüyor. Bunun için özellikle TOKİ sosyal konutları için sizlere yugun lokasyona sahip dairelere başvurmanız oldukça mantıklı olacaktır.

Özetleyecek olursak:

Sıfır fazili lansmanda olan daireler, krediye uygun olmayan ancak arsa payı bir hayli iyi olup ilerleyen dönemde sizlere dönüşümle en az 1 daire düşecek binalardan alınacak daireler ve TOKİ ucuz ev almak için en mantıklı seçenekler arasında olacaktır.

Pin It

Ucuz Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir