TV Ünitesi Seçimi

TV ünite seçimi

TV ünite seçimi

TV ünitesi seçiminizi yapmadan önce mutlaka ihtiyaç listenizi oluşturmalısınız. Örneğin, TV ünitemde kitaplık ağırlıklı bir kombin istiyorum veya TV ünitemde resim sergileme yer ağırlıklı bir ünite istiyorum gibi.

TV ünite seçiminde Odanızın büyüklüğü ile orantılı olmasında fayda vardır. Örneğin kitap kurdu bir aile hem kitaplık hem TV ünitasi tarzında düşünürse bir duvarı boydab boya kaplayan modeller vardır, fakat size tavsiyemiz salonunuza boydan boya değil de yarısı kadar bir ünite koymuş olmanız olacak, çünkü sehpa vb. araçlarınızı koyacak alana çok ihtiyaç duyacaksınız.

TV ünitesi seçiminde TV’nizin uydu alıcılı olası dahilinde risivır uydu alıcısı yeri ayırmanıza gerek yok . Hatta yeni nesil TV’lerde USB ile film seyretme seçeneklerine bakınca fazladan bölmelere bile gerek yok. Göz sağlığı açısından TV ile koltuk mesafenizin en az 2,5 – 3 metre olması gerekmektedir. TV yüksekliğini çok fazla yüksek veya alçak yapmayınız, standartı 80 cm- 100 cm yükseklikte olanıdır.

TV ünitesi seçiminde, renk konusunda odanız büyükse istediğiniz koyu tonları seçebilirsiniz fakat oda boyutlarınız küçükse tavsiyemiz sizlere açık tonları tercih etmeniz olacaktır.

TV ünitesi seçiminde kontaplek, sunta yerine, kaliteli ceviz, medefe gibi ürünleri tercih etmeye bakın. Sunta gibi malzeme ile yapılanlar emin olun ilk yer değiştirmede dahi sizleri üzebilir.

TV ünitesi seçiminde, hazır ünite fiyatlarından sonra üretici olan yerlerede ebatları vererek fiyat almayı ihmal etmeyiniz.

Pin It

TV Ünitesi Seçimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir