Topraktan Alınacak Eve Kredi Verilir mi?

arsa-tapulu-ev-nasil-satilirTopraktan Alınacak Eve Kredi Verilir mi? sorusunun cevabı maalesef hayır verilmez. Zira konut kredisinin verilebilmesi için belli şartlar sağlanmış olmalıdır. Bunun için topraktan ev alacaklar konut kredisinden yararlanamazlar. Ancak anlaşma sağlayacağınız müteahhit ile senet vb. şekilde anlaşmaya varabilme olanakları doğar. Bu tür bir sözleşmeyi imzalaman önce durumu iyi analiz etmenizde fayda bulunmaktadır.

Ev sahibi olmanın çok zor olduğu günümüzde yapacağınız hamleleri çok iyi analiz etmek zorundasınız. İşin içerisinde şu tanıdık vardır, felanca güvenilir insan vardır demek büyük yanlış olur. Yapacağınız her işlemi yasal güvence altına almanızda büyük fayda vardır. Özellikle topraktan alınacak ev ile ilgili belediye ve tapu kadostroda gerekli izinlerin alınıp alınmadığı gibi, önemli konuların mutlaka araştırılması gereklidir. Bunun için Topraktan ev alırken dikkat edilecek hususlar tıklayınız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Bir sonraki yazımız olan toprak tapulu eve kredi verilir mi yazımızı okuyabilirsiniz. Son hatırlatma ile yazımızı tamamlayacak olursak, topraktan alınacak eve kredi verilmez.demirbaş giderleri ev sahibinin mi

Pin It

Topraktan Alınacak Eve Kredi Verilir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir