TOKİ Şanlıurfa’da 1364 Konut İnşaa Ediyor İşte Detaylar

istanbul toki başvuru yeri nerdeBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin Şanlıurfa Maşuk’ta hayata geçireceği 1364 konutluk projesinin detayları açıklandı. İşte detaylar ve diğer ayrıntılar:Şanlıurfa TOKİ

TOKİ konut başvuruları sadece devletin açıkladığı bankaya ve TOKİ’nin yönlendirmesi ile başvuru ücreti almakta. Lütfen hiç bir yerin hesabına ve yönlendirmesine bağlı olarak para yatırmayın. Son zamanlarda TOKİ başvurularında kandırılarak dolandırılanların sayısı hızla artış göstermekte.

Şanlıurfa konutlarına başvurular henüz başlamadı. Konutlar diğer TOKİ konutlarında olduğu gibi kura usulü ile olacak.

  • Engelli
  • Emekli
  • Şehit
  • Gazi

gibi gruplar içerisinde yer alan vatandaşlara öncelikli kontenjan hakkı tanınacak. Üzerinizde herhangi bir gayrimenkulün bulunmaması ve gelirinizin belirli bir sınırda olması şartı aranacak. (Genellikle hane gelirinin 3 bin TL’den az olması şartı istenmekte.) Şanlıurfa konutlarına başvurmak için ise orada en az 2 yıl ikamet şartı aranma özelliğininde büyük bir ihtimal isteneceğini duyuralım.

Sizlerle en güncel TOKİ konut başvurularını paylaşmaya devam edeceğiz. Konu ile ilgili bütün detayları toki.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Toki Konutları

Toki Konutları

Pin It

TOKİ Şanlıurfa’da 1364 Konut İnşaa Ediyor İşte Detaylar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir