TOKİ Kayabaşı Konut Projesi Mantıklı mı?

kayaşehirYaklaşık olarak İstanbul Başakşehir’de 7 bin 500 konutun önümüzdeki dönemde satışa kura ile çıkacağı Kayabaşı konutlarına başvurmak mantıklı mı?

Öncelikli olarak yüksek ev faizleri göz önüne alındığında, maddi açıdan TOKİ’den ev almanın ne kadar mantıklı olduğunu tartışmaya gerek bile yok. Peki Kayabaşı projesini ele alacak olursak?

Devlet güvencesi ile yükselen ve dev bir proje olan Kayabaşı konutlarında adeta yeni bir yerleşim alanı oluşturulmakta. Emekli, engelli, gazi, şehit yakınlarına kurada öncelik tanınması bu grup içerisinde yer alanların ve ev sahibi olmak isteyenlerin avantajına bir durum. Fakat çoğu kişi Kayabaşı için İstanbul bölgesinden biraz uzakta vb. gibi nedenlerden dolayı soru işareti ile yaklaşmakta.

Gelişen ulaşım ağı ile bu sorunun kısa zamanda sorun olmaktan çıkacağından yola çıkarsak eğer, İstanbul içerisinde yer alan yapımı ve düzenlemesi ile devlet güvencesinde olan konutlarından ev almak mantıklı. En azından şu açıdan bakılırsa, aldığınız konutun taksitlerini bitirince aldığınız fiyata veya daha fazlasına bunu satarak istediğiniz yerde bupara ile ev alabilir, bu arada kira öder gibi ev sahibi olmanın avantajını yaşarsınız.

Kayabaşı Konut başvuru tarihleri ve şartları sizlerle paylaşılacaktır.

İşte TOKİ’nin Kayabaşı Konutları ile ilgili olarak paylaştığı son resmi yazı:

Ekran Alıntısı

Pin It

TOKİ Kayabaşı Konut Projesi Mantıklı mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir