TOKİ İstanbul’da 4 Bin Konut Yapacak

TOKİ Başkanı Ergün Turan önemli açıklamalarda bulundu. Toplam 3.500 -4000 sosyal projesi ile orta ve alt gelir düzeyi vatandaşlara v sahibi olabilecekleri müjdesini verdi. Peki İstanbul da nerelerde kac konut yapılacak ne zaman yapılacak başvurular nasil ne zaman olacak kuralar ne zaman çekilecek sorularının cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Silivri de 1400

İlk olarak bu yıl Mart ayı içerisinde Silivri de 1400 için ihale yapılacak. Gelecek yıl bitirilerek vatandaşlara teslimi planlanan proje basvuru tarihleri net olmamasına rahme yeni yılın ilk çeyreğinde başvuruların alınarak yıl sonu teslimatların olması tahmin edilmekte.

Kayabaşı Hoşdere 1000

Toki nin toplam 4 bin sosyal açıklamasına göre yaklaşık olarak 1500 konut daha yapılacak, bunun ise 1500 konutun Tuzla da inşaa edileceği planlanmakta.

Bu projeler için ise net bir tarih söz konusu değilken tahminen bu yıl içinde ihalelerin olması ve önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde başvuruların alınması beklenilmekte.

Tokı başkanı Turan ayrıca konut faizlerinin yüksekliğinden de şikayetçi olduğunu dile getirdi. Turan “Ancak herkesin zorlandığı bir yerde bankalar karlarını artırıyorsa ortada bir sorun var demektir. Bankalar bu rakamları bir kez daha gözden geçirmeli” sözleriyle emlak piyasasında konut faizlerinin yüksekliğine dikkat çekti.

 

 

Pin It

TOKİ İstanbul’da 4 Bin Konut Yapacak

TOKİ İstanbul’da 4 Bin Konut Yapacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir