Toki Evleri Kiraya Verilir mi?

Toki Konutları

Toki Konutları

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından aldığınız evler kiraya verilebilir mi sorusunun cevabını sizlerle paylaşacağız.

Alt Gelir Grubundan Edindiğiniz Konutları Kiraya Veremezsiniz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca alt grup gelir seviyesine göre kura ile satışı gerçekleştirilen konutları kiraya veremezsiniz. Eğer böyle bir durum tespit edilirse sözleşmeniz feshedilir. Son günlerde basında haberlere konu olan Aksaray’da 100 TL’lik aylık taksitle ev sahibi olan vatandaşların evlerini kiraya vermesi sonrasında evlere TOKİ tarafından el konuldu. Alt gelir grubu tarafından alınmaya hak kazanılmış TOKİ evleri üçüncü kişilere kiraya verilemez. Hak sahibinin çocukları, anne, babası gibi akrabaları oturabilmesine rağmen kiraya verilemez.

Konu ile ilgili yapılan açıklamada Sosyal Konut Projesi kapsamında yapılan Aksaray Cumhuriyet Mahallesinde ki evlerden 72 tanesinin kiraya verilmesinin anlaşılması üzere TOKİ, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ekipleri zabıta ve polis eşliğinde, evlerin tahliyesini başlattı.

300 TL’ye Kiraya Vermişler

sosyal Konut Proje kapsamından dar gelirli vatandaşların ev sahibi olma hayallerini gerçeğe dönüştüren TOKİ, evlerin dar gelirli vatandaşlar diye aylık 100 TL’den satışa sunduğu dairelerde 300 TL’ye kiracıların oturtulduğunu tespit ederek gerekli incelemeyi başlattı.

Pin It

Toki Evleri Kiraya Verilir mi?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir