TOKİ Emekli Başvuruları 14 Mart’ta Başlıyor İşte Detaylar

istanbul toki başvuru yeri nerde emekliler için umudu oldu. Emekliler için başlatılan ‘İkinci Bahar’ projesi kapsamında 3 bin 331 konut başvurusu için ön talep almaya başlayacak. Ön talep tarihlerinin 14 Mart’ta başlayacağı ve 31 Mart tarihine kadar süreceği projede yer alan iller ve daire sayıları haberimizin detaylarında yer almakta. 26 Şubat’ta duyurduğu proje detaylarına bir göz attıktan sonra başvuru koşullarını inceleyeceğiz.TOKİ 1TOKİ 2

500 TL bedelin konut çıkmaması durumunda geri ödeneceği başvuru alınması için, kişinin veya eşinin üzerine her hangi bir taşınmaz kayıtlı olmamalı ve hane halkının toplam geliri 3 bin 200 TL’den fazla olmamalı. Hane adına bir tek başvurunun yapılabileceği için emeklilerin büyük ilgi göstermesi bekleniliyor.

TOKİ’nin belirttiği bankalar dışında ve başka bir hesaba para yatırma gibi bir şey yok.

Hak sahiplerinin kura ile belirleneceği TOKİ ‘İkinci Bahar’ projesi için emeklilere özel %25’lik kontenjan ayrılmış durumda. Başvurular için 14- 31 Mart 2016 tarihini kaçırmamalısınız. Sadece kimlik ve 500 TL ücretle yetkili bankalardan birine TOKİ için ön başvuruda belirtilen tarihler arasında başvuru yapabileceksiniz.

Pin It

TOKİ Emekli Başvuruları 14 Mart’ta Başlıyor İşte Detaylar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir