TOKİ Doğu ve Güneydoğu’da 43 Bin Konut İnşaa Edecek

istanbul toki başvuru yeri nerdeBaşbakanlık Toplu Konut İdaresince (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayan vatandaşlar için müjde nitaliğinde açıklamalarda bulundu. Açıklamalara göre 2019 yılına kadar tam 43 bin aile komut sahibi olcak. İşte TOKİ Başkanı Turan’ın yaptığı açıklamaların ayrıntıları ve il il sayılar:

Gaziantep: 20 Bin

TOKİ Başkanı Ergün Turan; “Doğu ve Güneydoğu’da, Diyarbakır’da 8 bin, Mardin’de 2 bin, Batman’da 3 bin, Şanlıurfa’da 10 bin, Gaziantep’te 20 bin konutu hayata geçireceğiz” dedi.

Ülke genelinde ise 2019 yılına kadar 250 bini aşkın konutun ihtiyaç sahipleri ile buluşturulması hedeflenmekte. Konut fiyatlarının oldukça yüksek olduğunu göze alırsak, dar gelirlilerin tek şansı olan Toki kampanyaları oldukça çok ilgi görmekte ve bu ilgiyi görmeyede devam edeceğe benzemekte.

Toki engelliler, emekliler ve şehit- gazi yakınları için pozitif ayrıcalık uyguluyor. Toki’den ev sahibi olabilmek için ise belirli şartlar bulunmakta. Bu şartlar genel olarak sizlerle Erzurum’da Toki evlerine başvurular için açıklamıştık. Tıklayarak bilgilenebilirsiniz.

Ayrıca toki.gov.tr adresinden bütün iller için ayrıntılı başvuru tarihlerini ve koşullarını bulabilirsiniz. Toki konutları için en güncel haberleri ve başvuru için gerekli olan bilgileri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.aktaş toki konutları çekilişi

Pin It

TOKİ Doğu ve Güneydoğu’da 43 Bin Konut İnşaa Edecek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir