Taşınırken Nelere Dikkat Edilmeli

istanbul ev taşıma fiyatları

Özellikle büyük bir ev taşıyacaklar için çok zorlu bir süreç olduğunu baştan kabullenerek ve kolaylıklar dileyerek yazımıza başlayalım. Pratik bilgilerle sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

Eşyaları kırılganlıklarına ve kilolarına göre sınıflandırınız. En ağır eşyaları en sona bırakın. Örneğin bütün eşyalar taşındıktan sonra, en son çamaşır makinesi, buzdolabı vb. ağır eşyaları yükleme işlemi yapmanız yeni taşınacak yerinize daha kolay bunları indirmek anlamına gelir. (Buzdolabı, normal kapaklı diğer eşyaların kapaklarını ayrıca bağlamanızda fayda bulunmaktadır.)

Kırılacak eşyalar için sağlam koliler ve bunları ayrıca gazete vb. şeylerle sararak kırılma ihtimallerini en aza indirebileceğinizi unutmayınız. Kırılabilir eşyaları çok fazla hareket edebilecekleri geniş koliler yerine, özel kağıt ve poşetlerle sarıp koruyabileceğiniz kolilere koymayı tercih edin. (anlaştığınız nakliye firmalarında mutlaka bu tür poşet veya kağıtlar bulunur istemeyi ihmal etmeyin.)

Merdivenlere dikkat

Eşyaların ağırlığı kadar taşıma yapacağınız evin merdiven sistemide çok önemlidir. Eğer iki kişinin rahatlıkla hareket edebileceği alanlara geniş bir yere eşyaları, özellikle ağır olanları iki kişi taşımanız en mantıklı olanıdır. (Tek kişinin sırtında çıkartmasınında ayrıca sakıncaları bulunmaktadır, fakat anlaşma yaptığını firma bu şekilde sorumluluğu alıyorsa problem yok demektir.)

eşya taşıma kolisi

Pin It

Taşınırken Nelere Dikkat Edilmeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir