Su Yalıtımı Nedir, Nasıl Yapılır?

Evinizde rutubet, yosunlaşma, mantar oluşumu, damlacıklar oluşsun istemiyorsanız su yalıtımına özen göstermelisiniz. Çünkü bu gibi durumlardan evinizi uzak tutacak tek yol su yalıtımı seçenekleridir. Su yalıtımı, suyun evinizin içinde ve dışında kalmasını sağlayacaktır. Ayrıca su yalıtımı, binanın sağlam bir şekilde uzun yıllar kalabilmesi açısından da oldukça önem arz eder. Çünkü, eğer su binaya işleyecek olursa bu durum içerideki demirlerin paslanmasına kadar kötü etkilere neden olacak ve kolonlarda çatlamalar meydana gelebilecektir. Örneğin apartman sakinlerinin en üst katta meydana gelen su akıntıları ile ilgilenmeleri gerekir. Çünkü bu durum tüm bir binayı etkileyebilecek nitelikte sorundur.

Su yalıtımı, yapıların yağmurdan, karlı yağışlardan, toprağın neminden, banyo ya da tuvaletlerin oluşturduğu nemlerden korunması için yapılarak yapılacak olan su yalıtımı oldukça önemlidir. Su yalıtımı çeşitleri; sürme tip yalıtım malzemesi, sentetik örtüler ve polimer bitümlü membranlar olarak sıralanabilir.

Bunların dışında su yalıtımında iyi sonuçlar elde edebilmek için işçiliğin iyi olması ve kaliteli malzemeler kullanılması önemlidir.

Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Su Yalıtımı Nasıl Yapılır

Pin It

Su Yalıtımı Nedir, Nasıl Yapılır?

Su Yalıtımı Nedir, Nasıl Yapılır?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir