Sıfır Ev mi İkinci El Ev mi Almak Mantıklı

Ev alma hayalleri kuran vatandaşlar için en büyük soru işareti sıfır mı ikinci el mi alalım? Peki son dönemlerde hangi ev almak daha mantıklıdır?

Lokasyonu düzgün ve kat irtifak tapulu olan sıfır ev fiyatları oldukça yüksek. Yapılan kampanyalarda sıfır ev için uygun kredi oranı düşük olduğunda peşinatı olmayanlar için sıfır ev almak mantıklı olabilir. Zira bir evin yaşı fiyatını çok fazla etkilemekte. Yatırımlık ev almayı düšünenler için özellikle 10 yaşından küçük daire almalarını tavsiye ederiz. Yakından takip ettiğim bir ilanda bina yaşı büyük, lokasyonu merkezi olmayan bir daire 1,5 yıldır ilanda ve aynı fiyat istenmesine rağmen hala satılmamıştır. Bu noktada sizler kelepir ev alacağım derken eğer ki içinde uzunca bir süre oturmak istiyorsanız yašı büyük ama kesinlikle kat irtifakı olan daire alınız zira ilk etapta avantajlı görülse dahi ilerleyen süreçte bayağı problem yašayabilirsiniz.

Ankara'da Ev Satın Almak

Ankara’da Ev Satın Almak

İkinci el ev alacaklar için 10 yaşından büyük daireler lokasyon ve fiyat olarak oldukça uygun olmadıkça ilerleyen sūreçte problem olabilir. Tabi ki aldığım dairede otururum, 3-5 yıl satmayı düşünmem derseniz 15 yaša kadar daire alınız diyebiliriz. Ama bir kez daha vurgulayalım ev yaşı ne denli küçükse o kadar alınması mantıklı satılması kolay olacaktır…

Pin It

Sıfır Ev mi İkinci El Ev mi Almak Mantıklı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir