Sancaktepe’den Ev Almak Mantıklı mı?

İstanbul Konut Projesi Sancaktepe

İstanbul Konut Projesi Sancaktepe

Sancaktepe’den ev alamak mantıklı mı? Sorusunun cevabını kendiniz belirlemeniz için bir kaç noktaya değinmeliyiz. Öncelikli olarak aldığınız evi yatırım amaçlı mı alıyorsunuz yaşamak için mi?

İlk olarak yatırım amaçlı almak istiyorsanız, İstanbul’un son yıllarda değerlendiği ve ilerleyen yıllarda da değerini arttıracağı bir yer olarak görüldüğü için imkanlarınız dahilinde ara kat, ulaşım problemi olmayan ve büyük kredi faizleri ödemeyeceğiniz şekli ile iyi bir yatırım aracı olabilir.

Peki yaşamak için Sancaktepe’de ev almak mantıklı mı? İş-ulaşım ağı bu noktada önemli. Kısa zamanda Sancaktepe’den geçecek metro ağına yakın bir konum bu noktada işinizi kolaylaştıracaktır. Şuan için ulaşım noktalarında belirli yerlerde sık olmayan ağ ile, ilerleyen yıllarda bu problemin aşılması bekleniliyor. zira Sancaktepe vb. konumda bulunan yerlerden büyük bir iş gücü günü birlik olarak Kadıköy’e Avrupa yakasına geçiş yapıyor. Ulaşım problemini aşarsanız şayet, birde işin eğitim ve sosyal donatılar kısmını incelemekte yarar vardır. Çocuğunuzun eğitimi için iyi bir araştırma yaparak ona uygun lokasyon düşünmelisiniz, sosyal donatılar olarak özel aracınızda her türlü bir yerlere giderek sosyalleşmeyi başarabilmenize rağmen, eğitim olanaklarını iyi gözden geçirmelisiniz. AVM’leri sosyal alanlar olarak gören insanlar bu konuda şanslı olacaktır zira hem Sancaktepe’de hem de komşusu Sultanbeyli’de devasa AVM’ler olmakta ve fiyat olarak merkezlere nazaran uygun olmakta. Örneğin, merkezdeki bir AVM’de alacağınız bir kişilik sinema bileti fiyatına Sancaktepe2de 2 kişi aynı fiyattan bilet alabilirsiniz.

Sağlık olarak şuan için açılan yenihastaneler ve açılmaya devam eden hastanelerle bu boyutta bir avantaja dönüşecektir. Özetlemek gerekirse sizlerin beklentisine göre Sancaktepe’de ev almak mantıklı yada mantıksız olabilir, Sancaktepe kadar neresinde ev almayı düşündüğünüzde önemlidir.

Pin It

Sancaktepe’den Ev Almak Mantıklı mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir