Petek Temizleme Fiyatları 2016/2017

Kalorifer Peteklerini Temizleme

Kalorifer Peteklerini Temizleme

Petek temizletmek isteyip, fazla paramı alacaklar endişesine kapılanlar için ortalama fiyat bilgisini sizlerle paylaşıyoruz. Özellikle ilk kez petek temizliği yaptıracak olanlar için bu yazımızın faydalı olacağını düşünmekteyiz. Makine ile petek temizleme fiyatlarına bir göz atacak olursak:

Normal büyüklükte bir daire için petek başı 1 metre boyutlarında olanlar için ortalama 25-30 TL arası bir ücretlendirme yapılır.

Yaklaşık olarak 4-5 petekli evler için ortalama olarak 100 TL bir fiyat çıkarılır.

Petek sayısı arttıkça fiyatlarla haliyle artış gösterecektir. Burada önemli olan petek sayısı arttıkça petek başı fiyatı ortalama olarak 20-25 TL’ye kadar yapan gayet iyi firmaların olduğunu bilmektedir. Yani 6-8 petekli bir eve (ortalama 1 metre büyüklüğünde alırsak) 150-175 TL’ye fiyatlandırma makul olacaktır.

Evinizde 8 petek ve üzeri bulunuyorsa 200 TL’ye kadar bir fiyat bulmanız oldukça makul olacaktır.

Petek temizliği yaptıracağınız firmadan evinizdeki petekleri söyleyerek fiyat almanızda, ayrıca kombi temizliği ve filtre değişikliğini de fiyata dahil ettirmenizde yarar vardır. Ayrıca temizlik sonrası peteklerin çalıştırılarak gerekli verimin sağlanıp sağlanmadığını mutlaka kontrol ettirmelisiniz. İşini iyi yapan firmalar bunu siz istemeseniz de yapmalarına rağmen bu durumu sizinde hatırlatmanızda, söylemenizde fayda bulunmaktadır.

Petek temizliği yaptıracaklar için faydalı bir yazı olmasını temenni ederek iyi günler dileriz.

Petek Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir

Petek Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir

Pin It

Petek Temizleme Fiyatları 2016/2017

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir