Perde ve Giyisilerde Küf Lekesi Nasıl Çıkar

Küf Lekesi Nasıl Çıkar

Küf Lekesi Nasıl Çıkar

Perde ve giysilerde ne kadar özenli davranırsanız davranın küf lekesinin oluşmasını engelleyemeyebilirsiniz. En basitinden hafif bir nem almış perde veya kıyafet küf tutabilir. Peki küf lekesini nasıl çıkarabilirsiniz?

Öncelikli olarak küf lekesini yumuşak bir fırça yardımı ile temizleyin ve üzerine henüz yeni oluşmuş bir kaç günlük küf ise tuz döküp ovalayın büyük faydasını göreceksiniz.

Eğer küf bir kaç günlükten öte ise ilk önce fırça ile temizleme yapın, sonrasında ilgili bölüme deterjan dökün ve çamaşır makinenize biraz çamaşır suyu ilave ederek ilgili kumaşın dayanabileceği en yüksek sıcaklıkta yıkayın, büyük faydasını göreceksiniz. Eğer perde veya kıyafet çeşidiniz yüksek sıcaklıkta yıkanmaya dayanıklı değilse işlemleri en son ılık bir sabunlu su ve sonrasında temiz durulama suyu ile elinizde yapmanızda fayda vardır.

Küf Lekesi Temizliği

Küf Lekesi Temizliği

Özetleyecek olursak küfü fırça ile temizledikten sonra önce tuz ile çıkarmayı sonrasında çamaşır suyu katkısı ile çıkarmayı tavsiye ederiz. Ayrıca büyük temizlik malzemeleri satan bazı yerlerde konu ile ilgili olarak özel temizlik malzemelerini bulabileceğinizi sizlere söylememiz de fayda olacağını düşünüyoruz. Sizinde değerli görüşlerinizi yorum kısmında paylaşarak konu ile ilgili sıkıntı yaşayan okurlarımıza yardımcı olmaya çalışacağız.

Popüler Başlıklar:

  • perdedeki küf lekesi nasıl çıkar
  • stor perdedeki küf lekesi nasıl çıkar
  • guneşlik petdeden kuf nasıl çıkar
Pin It

Perde ve Giyisilerde Küf Lekesi Nasıl Çıkar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir