Mobilya Seçiminde Sunta mı MDF mi Tercih Edilmeli

Sunta mı MDF mi

Sunta mı MDF mi

Evlerimizde tercih ettiğimiz mobilyaların hem estetik görünüşte hem de kaliteli uzun ömürlü bir yapıda olmasına pek tabi dikkat ederiz. Peki mobilya tercihlerinde kalite ve fiyat palitesi olarak sunta mı mdf mi kullanmak daha mantıklı birlikte göz atalım.

İlk olarak sunta talaş sıkıştırılması olan, mdf ise daha küçük parçacıkların sıkıştırılması ile oluşan daha yoğun yapıya sahip malzemelerdir. Her iki türde suyu, nemi sevmemesine rağmen sunta bu ortamlara karşı çok daha fazla dayanıksızdır. Bu sebepten dolayı özellikle mutfak mobilyalarını mdf tercihinde bulunmak daha mantıklı olacaktır. Fakat bir daha belirtelim, mobilyam mdf diyerek su vb. maddelerle temasında dikkatli olmassanız bir süre sonra üzücü sonuçları mdf de de göreceksiniz.

Sunta tercihinde bulunacak olanlar fiyat olarak daha makul ücretlerle istediği mobilyaya sahip olabilmesine rağmen uzun vadede eşyaların yerini değiştirme, nem vb. etkenler karşısında maliyet olarak zarara uğrayabilir. Tavsiyemiz eşyalarını sıkça değiştiren veya ev koşulları olarak rutubet ve nem oranı yüksek olanlara mdf tercihi olacaktır. Ayrıca mdf kaplanmış mobilyaların şıklığı oldukça göz alıcıdır.

Bir diğer önemli nokta ise aldığınız mobilyalarda kalite güvencesidir. Bunlar arasında en çok bilinen ise E1 standartlarıdır. Aldığınız mobilyalarda bu standartlar uygulanmışsa, eviniz nem, rutubet vb. şeylere maruz kalmayarak birde eşyaların yerleri değiştirilirken dikkatli davranılarak uzun ömürlü mobilyalar kullanmış olacaksınız.

Dolap Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Dolap Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Pin It

Mobilya Seçiminde Sunta mı MDF mi Tercih Edilmeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir