Merkezi Sistem Mi Kombi Mi

Son yıllarda ülkemizin hemen her noktasında yapılan alt yapı çalışmalarıyla birlikte doğal gaza geçiş süreci devam etmektedir. Günümüz şartlarında doğal gaz hem ekonomik hem de çevreye karşı zararsız olmasıyla ön plana çıkmaktadır.

Bilindigi üzere konutlarda genel olarak iki farklı doğal gaz sistemi arasında seçim yapılmaktadır. Bunlardan ilki merkezi sistem olup bu sistemde bir noktadan dağıtım yapılmakta olup her ay ev sahiplerinden dairelerin büyüklüklerine göre eşit miktarda ödeme alınmaktadır. Bu sistemin en önemli avantajı sürekli olarak binadaki tüm dairelerde ısıtma yapıldığı için evin sıcaklığı yüksek tutulmaktadır.

Sistemin dezavantajına bakıldığında ise dairelerde ne kadarlık bir kullanım olup olmadığına bakılmaksızın her ay aynı ücretin toplanmasıdır.

Kombi sisteminde ise merkesi sistemin tam tersi olarak herkes kendi kullanımı kadar ay sonunda faturasını ödemektedir. Fakat merkezi sisteme göre kombi kullanılan evlerde sıcaklığın daha düşük olduğunu da söylemek yanlış olmayacaktır.

Son zamanlarda merkezi sistem kullanılan dairelerde zamanla kombi sistemine geçiş yapıldığı da dikkatlerden kaçmayan başka bir noktadır.

doğal gaz tesisat kurulumu

Pin It

Merkezi Sistem Mi Kombi Mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir