Makine İle Petek Temizliği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Petek Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir

Petek Temizliğinde Nelere Dikkat Edilmelidir

Son zamanların en favori kalorifer temizliği olan makinelerle yüksek basınçla püskürtülen kimyasal maddelerin petek temizliği ne denli mantıklı, petek temizliği öncesi dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Bir diğer yazımızda ise güncel petek temizleme fiyatlarını sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak petek temizliğinin kombi çalışmasını kolaylaştıracağı gibi faturalarınızıda aşağı yönde etkileyeceğinden bu işlemi en fazla 2 yılda bir yaptırmanızda büyük yarar vardır.

Makine ile petek temizliğinde dikkat edilecek pek bir detay yoktur dersek yeri olur, zira işini iyi yapan bir firma sizin en fazla 2-3 saatinizi alarak sizlerin hiç bir şey yaptırmadan temizliği yaptırmaktadır. Sadece petek temizliği sonrası peteklerinizi çalıştırarak öncesi ve sonrası farkı kontrol edin, bazen işinin bilmeyen veya biliyorum diye geçinen ustalar sizleri aldatabilir.

Öncelikli olarak kombiye giren ve çıkan su akışları kesilerek petek temizleme makinesi sökülen contalar ile bağlanır. Kimyasalların makine yardımı ile yüksek basınçla peteklere verilmesi ile peteklerde yılların biriktirdiği siyah bir is akışı sağlanır. (Bu noktada şunu vurgulamalıyız akan siyah su aslında makinenizin paslanmasını engelleyen bir kimyasaldır buna bakarak yanılmayın)  Bu olay peteklerin temizlenmesine kadar devam eder.

Petekler çıkartılmaz, yani sökme takma vb. şeyler için ekstra çabaya gerek yoktur,

İşlem bazen bir saati bile bulmaz,

İşinin ustası ise eğer, peteklerinizi açar ısındığını göstererek içininizin rahatlamasını sağlar. (Bu noktada lütfen sizlerde işlem sonrası kombinizi çalıştırarak farka bakınız, hatta temizlik öncesi kombinye en uzak peteğin ısınma süresi ve derecesi ile, temizlik sonrası aynı durumu karşılaştırınız.)

Petek Temizliğinde Dikkat Edilecekler

Petek Temizliğinde Dikkat Edilecekler

Pin It

Makine İle Petek Temizliği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir