Laminant Parkeden Boya Lekesi Nasıl Çıkar

parke seçimi nasıl yapılmalıEvinizi boyatırken. ne kadar dikkatli davransanızda maalesef laminant parkenize boya lekesi damlayabilir. Peki laminant parkeden boya lekesi nasıl çıkar? Bu yazımızda sizlerle laminant parkeden su bazlı ve plastik boyaların temizlenmesi için pratik yolları paylaşacağız.

Öncelikli olarak boya lekesini çıkaracağınız bölgeyi makineye çekmelisiniz ki, orada bulunan toz vb. şeyler parkeyi sildiğinizde çiziklere yol açmasın!

Su Bazlı Boya Lekesi Laminant Parkeden Nasıl Çıkar

Su bazlı boyaların laminant parkeden temizliği anında yapıldığında aslında çok basittir. Hafif nemli bir bezle dahi bastırıldığında rahatlıkla çıkar. Eğer leke biraz kurumuş gibi olduysa eter, tiner (neft), aseton gibi ürünlerden yararlanılabilinir. Eğer bunlarda işe yaramazsa büyük ev eşyaları ve temizlik ürünleri satan noktalardan veya bazı nalburlardan özel spreyler alınarak bu temizlik yapılabilinir.

Plastik Boya Lekesi Laminant Parkeden Nasıl Çıkar

Plastik boya lekesi laminant parkeden ne kadar erken müdahale edilirse o kadar kolay çıkar. Öncelikli olarak plastik boya lekesine amonyak dökülerek, lekenin gücü azaltılır. Sonrasında üzerine pudra dökülür ve  eter, tiner (neft), aseton gibi ürünlerden yararlanılarak yüzey temizlenir. Eğer plastik boya lekesi henüz kurumamışsa amonyağa gerek kalmayabiliriz.

Not: Yaptığınız işlemler ilk seferinde işe yaramaybilir, bu işlemleri bir kaç kez tekrarlamanızı öneririz. Umarız işinize yarar, bu konu ile ilgili deneyimlerinizi bizlerle paylaşarak başkalarına da yardımcı olabilirsiniz.

Popüler Başlıklar:

  • parkeden boya nasıl çıkar
  • parkedeki boya lekesi nasıl çıkar
  • parkeden boya lekesi nasıl çıkar
  • laminattan boya lekesi nasıl çıkar
  • parkelerdeki boya lekeleri nasıl çıkar
  • parke üzerindeki boya lekeleri nasıl çıkar
  • laminattaki boya nasil cikar
  • laminant parkeden boya lekesi nasıl çıkar
Pin It

Laminant Parkeden Boya Lekesi Nasıl Çıkar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir