Laminant Parke Temizliğinde Püf Noktalar

parke seçimi nasıl yapılmalıLaminant parke temizliğinde dikkat edilmesi gereken noktaları bildiğinizde kısa zamanda yorulmadan ve parkeye zarar vermeden temizlik çok rahat yapabilirsiniz. İşte detaylar.

Önce Makineye Çekin

Bir çok bayan laminant parke temizliğine silme ile başlıyor. Fakat laminant parke temizliğinde tozların olması silmede parkede çiziklere yol açabilir. Bunun için her şeyden önce laminant parkeden tozu temizlemelisiniz bunun içinde çizikler oluşmaması için elektrik süpürgesi kullanmaya özen göstermelisiniz.

Fazla Suya Dikkat

Parkelerin en büyük düşmaı sudur. Eğer sildiğiniz yüzeyde su kalmışsa maalesef parkenizde şişme meydana gelebilir. Bunun için mikro fiber bezler kullanmayı ihmal etmeyiniz. Veya parkenizi sildikten sonra mutlaka çok iyi kurulamalısınız.

Temizlik Maddeleri

Ekstra satılan parke temizlik ürünleri olmakla birlikte sıvı jel vaya bildiğimiz ‘arap sabunu’ bu iş için oldukça uggundur. bir miktar suya bunu dökerek temizleme yapabilir, üstüne silme işleminizin ardından iyi bir kurulama yapabilirsiniz. Parkenizin kurumasına gerekli özeni göstermeyi ihmal etmeyiniz. Aksi halde hiç istenmeyen sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Özetlersek, makine ile çekme, arab sabunlu su ile silme ve durulama bu işlemler için varsa eğer mikro fiber bezler kullanma…

Pin It

Laminant Parke Temizliğinde Püf Noktalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir