Kupon Daire Ne Demek

Emlak piyasasında en çok karşılaştığımız terimlerden olan ”kupon daire” ne demektir, kupon daire ilanları ne kadar doğrudur ve kupon daire almak mantıklı mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda detayları ile sizlerle paylaşacağız.

Yatırım Değer Yüksek Olan

En basit tanımı ile yatırım değeri yüksek olan dairelere kupon daire denir. En iyi lokasyon özelliğinde olan (açacak olursak merkezi konumda olan hastane, alış veriş merkezleri, çarşısı, pazarı…), genellikle güney doğu cepheli olan, işçiliğinde 1. sınıf malzemeler kullanılan daire içi ”kupon daire” tanımı kullanılır.

Son zamanlarda ilanlarda her 3 daireden birinin kupon daire sloganı ile karşımıza çıktığını görmekteyiz. Maalesef bu ilanların bir çoğu bu özellikte olmamasına rağmen satıcıların bir taktiği şeklinde görüyoruz.

Kupon daire almak kısa zamanda maksimum düzeyde karlı yatırım olarak düşünülebilir. Bu noktada,

Lokasyon,

Dairenin kullanılılışlığı,

Cephesi,

İşçilik ve malzeme özellikleri,

kupon daire olarak belirtilmektedir.

Özetleyecek olursak, yatırım değeri yüksek olan daireler için kupon daire tanımı kullanılır. Kupon dairenin özellikle bulunduğu yer ve manzarası başta olmak üzere diğer etkileyici özelliklerin detaylarını üstte yer alan yazımızda sizlerle paylaşmaya çalıştık.

Pin It

Kupon Daire Ne Demek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir