Kupon Arsa Ne Demek

Gayrimenkul piyasasında, alım satımlarında satıcılardan son dönemlerde duyduğumuz ”kupon arsa” ne demektir, kupon arsa ilanları ne kadar doğrudur ve kupon arsa almak mantıklı mıdır sorularının cevaplarını bu yazımızda detayları ile sizlerle paylaşacağız.

Yatırım Değer Yüksek Olan

Herkesin anlayacağı bir tanım yapmak gerekirse, olduğu bölgenin lokasyon değeri ile emsalsiz olması ve olması gereken fiyattan daha az bir karşılıkta satışta olan taşınmazlar için kupon arsa tanımı kullanılır. Yani;

Lokasyonu çok iyi konumda olacak ve bölgede ki en iyi konumda olarak diğer parsellerden daha ayrıcalıklı ve manzarılı bir yere sahip olacak.

Peki kupon arsa nasıl ve neye göre belirlenir?

Arsa Alacakların Dikkatine

Arsa Alacakların Dikkatine

Bu noktada alıcıların kullanım amaçları devreye girer; Örneğin yatırım yapmak isteyenler için kısa zamanda en iyi kazancı sağlayacak düzeyde olan, bina yapmak isteyenler için bölgenin lokasyonu ve manzarası ön planda olurken, bir fabrika yapmak isteyenler için alt yapısı ve gerekli ruhsatların alınması için izin alınacak özelliklerin olması gibi.

Son dönemlerde gayrimenkul satışlarında sıkça kupon arsa ilanları ile karşılaşmaktayız. Bu özellikteki arsanın özelliklerini kısaca özetleyerek yazımızı bitirelim.

Lokasyon,

Yapım izni,

Çevresel özellikleri (yeşil alan fazlalığı, merkezi olma özelliği vb.)

Bu noktada size satış yapmaya çalışan her kişinin kupon arsa, kaçmaz fırsat gibi sözlerine inanmak yerine bu bölgenin özelliklerini iyice araştırıp, tapu kadastro müdürlüklerinden ada, pafta numaraları ile sorgulama yaparak alma özelliğinize uygunluğunu mutlaka denetlemenizi tavsiye ederiz.

Pin It

Kupon Arsa Ne Demek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir