Kot 2 Daire Nedir, Alınır mı?

Kot 2 Daire Nedir Alınır mı

Nedir Alınır mı

Kot 2 daire en basit tanımı ile zemin yüzeyinden 2 kat altta yer alan durumdaki daire demektir. Yokuşlara denk gelen evlerde önden zemin yüzeyinde olup, arka cephede ise yerden yüksekte  gözüken daire kot 2 daire olarak isimlendirilir. Zeminin bir altında yer alan daire kot 1 olarak isimlendirilirken, onun altındakilerle kot 2 ve indikçe aynı şekilde ilerleme gözlemlenir.

Kısaca özetlersek yer yüzeyinden aşağıda olmasına rağmen cephe olarak  yukarıda olan daireler olarak tanımlanır. Zemin kat, altı kot 1, onun altı ise kot 2 olarak isimlendirilir. Peki kot 2 daire alınır mı?

Burada önemli olan dairenin ışık görüp görmemesidir. Bu tür dairelerde en büyük problem kör oda (ışık almayan oda) olarak karşımıza çıkmakta. Bu durumlarda rutubet ve nem bütün evi olumsuz etkileyebilir. Tavsiyemiz loksayonu uygun olan ve size yetecek büyüklükte olup sizlere rutubet derdi açmayacak kot 2 direleri almanız yönünde olacak. Sırf çok uygun fiyatlı diye kör oda olan bir daire almak ise ilerleyen zamanda sizler için can sıkıcı olabilir. Ataşehir

Pin It

Kot 2 Daire Nedir, Alınır mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir