Kot 1 Daire Nedir, Alınır mı?

Kot 1 Daire Kırmızı Okun Altı, Onun Altı Kot 2 Daire

Kırmızı Okun Altı, Onun Altı Kot 2 Daire

Kot 1 daire nedir, en sade şekli ile sizlere anlattıktan sonra, alınması konusunun ne kadar mantıklı olduğunu sizlerle paylaşacağız.

Kot 1 Daire

Normalde kaldırım taşı seviyesinde olan dairelere giriş katı denilmekte. Burada kaldırım seviyesinin altında kalan daireler kot 1 daire şeklinde adlandırılır. Kot 1 dairenin altında olan daireler varsa sırasıyla Kot 2 daire, Kot 3 daire… şeklinde sıralanır. Görsellerine yer verdiğimiz kot 1 daire almak mantıklı mıdır? şimdide bu soruya cevap arayalım.

Kot 1 Daire Alınır mı?

Kot 1 daire güney cephesinde güneş gören, küf yapmayan, aile büyüklüğünüze uygun metrekarede ve makul fiyatlıysa alınması mantıklı bir seçenek olur. Fakat üsteki saydığımız başlıklar dışında ev alırken dikkat edilecekler yazımızda paylaştığımız bütün bilgiler Kot 1 daire alırken dikkat edilmesi gerekenlerle aynı doğrultudadır.

Özetlemek gerekirse Kot 1 daire zemin katın altında ki ilk dairedir, aşağı doğru indikçe kot 2, kot 3… daire şeklinde devam eder. Ev almak için dikkat edilecekler konusunda hangi başlıklar geçerliyse kot 1 daire almanın mantığı içinde bu başlıkların göz önüne almanız gerektiğini unutmayınız.

Binada Kot Farkı Nedir

Binada Nedir

Popüler Başlıklar:

Pin It

Kot 1 Daire Nedir, Alınır mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir