Koronavirüs Ev Kira Fiyatlarını Etkiler mi

Bir önceki yazımızda corona virüs ve fiyatları ilişkisini sizlere anlatmaya çalıştık. Bu makalemizde de öncelikli olarak bu süreci yaşayan başta ülkemizde sonrasında bütün dünyaya geçmiş olsun dileklerimizi ve acil şifalar dileklerimizi iletiyoruz.

Geniš Aile Kavramları Gelebilir

Bu kavramı 1980 ve öncesi doğumlu olanlar çok iyi bilir. Bu makalemizde sizlerle en yalın dille paylaşım yapmamı gerekirse, anne-baba çocuk olan çekirdek küçük aileler ortalama bin TL civarï kira giderlerini karşılamakta güçlük çekmekte. Koronavirüs bdlirsizliği ile bir çok kişi iş anlamında önünü görememekte. Buradan hareketle bizim kuşağın çok iyi bildiği geniş aile düzenine geçiş olmakta. İnsanlar ya anne- babalarının ya da kardeşlerinin hatta kuzenlerinin evlerine taşınmakta. Yani dede, amca, hala ile kalmalar artmakta. Evet bir çok okurumuz bu açıdan bakmasa bile , orta direk dediğimiz orta ve alt gemir grubu vatandaşların oturduğu 2 bin TL ve altı kiralık yerlerinde özellikle büyükşehirlerde boşlukların artacağını öngörmekteyiz.

Basit bir denklem kuracak olursak geliri az olan vatandaş kirası giderini paylaşmak adına akrabarla evlerini paylaşacak, kiralık eve rağbet azalacak, aylarca hatta belki bu süreç bitene kadar evler bulmakta zorlanacak böylece kira fiyatları aşağı yönlű olabilir.

Bu yazïmız bir yatırım tavsiyesi olmayıp, sitemizi bağlayıcı olmamaktadır. Herkes kendi yatırım vb durumları kendi inisiyatifleri ile yapmaktadïr.

Pin It

Koronavirüs Ev Kira Fiyatlarını Etkiler mi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir