Koronavirüs Arsa Fiyatlarını Nasıl Etkiler

Arsa Alacaklara Öneriler

Arsa Alacaklara Öneriler

Bundan önceki makalekerimizde ve kira fiyatlarının koronavirüsten nasıl etkilenebileceğine yönelik öngörülerimizi paylaşmıştık. Bu makalemizde sizlerle koronavirüs etkisinin arsa fiyatlarına etkisini en anlaşılı şekilde ele alacağız. Tabi ki ilk olarak bu süreçte herkese sabır ve acil şifalar diliyoruz.

Uzun Vadeli mi Kısa Süreli mi Yatırım

Koronavirüs ve piyasalarda olan belirsizlik iş dünyasını olumsuz etkilemekte. Bu süreçte arsa almak isteyenler eğerki kelepir fiyatına güzel lokasyonda olunursa alınması mantıklıdır. Ancak bugün alayım öbür ay şu kadar karla satarım düşünceniz varsa biraz daha düşünmenizi tavsiye ederiz. Zira belirsizlik oldukça arsa vb yatırım araçlarını kolay kolay satmanız zor ihtimal. Bu durumda aldığınız fiyattan daha düşük ücrete satmak zorunda kalabilirsiniz. Eğerki yıl aşırı arsaya yatıracağınız paraya ihtiyacınız yoksa bu dönemde kelepir fiyatïna arsa almak uzun zamanda bundan para kazanmak mantıklı olabilir.

Özetleyecek olursak arsa uzun zamanda paraya sıkışmazsanız iyi bir yatırım aracı olacaktır. Koronavirüs gibi salgın durumlarında belirsizliklerde arsaların alım satımı oldukça zordur. Buda kelepir fiyata bir çok arsanın satışının olduğu anlamına gelir. Lokasyonu düzgün, alt yapısı olan … arsaları almak için mantıklı satmak için ise zorda değilseniz beklemenin mantıklı olacağını söyleyebiliriz.

Bu yazımız tavsiye niteliğinde olmayıp, yazımızdan doğacak kar ve/ veya zararlardan hiçbir şekilde sorumluluk kabul.ediemektedir.

Pin It

Koronavirüs Arsa Fiyatlarını Nasıl Etkiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir