Konya’da Nerede Yaşanır

Konya’da Nerede Yaşanır

Bilindiği üzere Konya yüz ölçümü bakımından ülkemizin en büyük ilidir. Konya’nın coğrafik konumu sebebiyle birçok geçiş yolu üzerinde bulunmakta ve buda ilin hızlı bir şekilde gelişmesini sağlamaktadır. Aynı şekilde Konya’nın ilçelerinde de bu durumun etkisi rahatlıkla görülebilmektedir. Sanayi ve turizm bakımından oldukça gelişmiş olan bu şehirde aktif olarak eğitim veren dört üniversitenin bulunması Konya’yı bir eğitim şehri haline de getirmektedir.

Öğrenci olarak Konya’ya gelmek zorunda olanların yaşamak için ilk olarak ulaşımı göz önüne almaları gerekmektedir. Yüz ölçümünün bu derece büyük olduğu bir ilde maalesef mesafeler oldukça fazladır. Eğitim göreceğiniz kampüse yakın bir konumdan ev bulmak sizlerin yararına olacaktır. Uzun süreli olarak Konya’da yaşayacak kişilerin ise Selçuklu veya Meram civarında ev bulmaları tavsiye edilebilir. Selçuklu semtinde yapıların daha yeni olduğu ve ulaşım konusunda da oldukça uygun bir konumda olduğu söylenebilir. Maddi durumu iyi olan kişilerin ise Meram’da ev bulmaları tavsiye edilmektedir.

arasında Meram dikkatleri çeken ilk yer olmaktadır. Meram’ın belirli kısımlarında yer alan son derece lüks evler ve sitelerde yaşayarak yaşam kalitenizi üst seviyelere taşıyabilirsiniz. Ayrıca Selçuklu semtinde olduğu gibi Meram’da da ulaşım konusunda her hangi bir problem yaşamazsınız. öğrenci ağırlıklı olduğu için oldukça ekonomiktir. Ayrıca ihtiyaç duyduğunuz her şeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

konya meram kiralık evler

Pin It

Konya’da Nerede Yaşanır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir