Konut Faizleri Düştü Ev Fiyatları Arttı!

konut kredisi nasıl çekilir faiz miktarları %1’in altına indi. Bunu fırsatçılık olarak değerlendiren bazı inşaat firmaları ve büyük emlakçılar fiyatlarda oynama yaptı. Bu tabloya göre vatandaş sahibi olma hayaline yine zor kavuşacak.

Fiyatlar %10 Civarı Artış Gösterdi

Konut faizlerinin inmesinin ardından sayılı günler geçmesine rağmen fırsatçılar emlak piyasasında balon fiyatlar oluşturdu bile. Örneğin 300 bin TL’lik bir konut için 330 bin TL civarı fiyat biçilmekte.

Denetim Altına Alınmalı

Özellikle emlak piyasasının canlanması için yapılan bu girişimin tam anlamı ile olumlu etkisini gözlemlemek için fiyat artışlarının denetimi yapılmalı.

100 Bin TL için 10 ay vadede ortalama yeni oranlarda 15 bin TL gibi bir avantaj varken, %10’luk konut artışı sonrası vatandaşın cebinden aynı için aynı para çıkmış olacak. Yani faiz indirimide, konut zammı eklenince vatandaşlar için hiç bir kolaylık yapılmamış oldu.

alacak vatandaşlara tavsiyemiz, alacağınız konutun 2, 3 hafta önceki fiyatlarını araştırarak karar verin, zira 3 hafta içinde hiç bir yer %10 prim yapmaz, bunu fırsata çevirenlerden uzak durmanızda fayda bulunmaktadır.konut kredisi devretme işlemleri

Pin It

Konut Faizleri Düştü Ev Fiyatları Arttı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir