Konut Faizleri %1’in Altına Geriledi

Emlak kredi kampanyası sonrası faiz tutarları belirli projelerde %0,70 seviyesine gerilemişti. Konut piyasasının daha fazla canlanması için yetkililerin yaptığı çalışmalar sonrası bazı bankalar faiz oranlarını %1’in altına çekti bile. İşte Ziraat Bankası için vade seçenekleri ve kredi oranları:

  • 1-24 ay vade seçeneği için aylık bazda faiz oranı %0.82
  • 25-60 vade seçeneği için aylık bazda faiz oranı  %0.9
  • 61-120 vade seçeneği için aylık bazda faiz oranı  %0.95

Emlak piyasasında yaşanan bu kredi indirimlerinin diğer bankalar içinde alınması bekleniliyor. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kredileri faiz oranlarını %0,9’lara çekin çağrısının ardından Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben kamu ve özel bankalar ile durumu görüşeceklerini belirtmişti. Ziraat Bankası sonrası bir çok bankanın bu oranlara yakın oranlar vermesi bekleniliyor.

Böylece konut alacaklar için uygun ödeme şartları oluşturularak konut satışlarının artışı hedeflenmekte. Emlak Konut’un 30 tane projesinde geçerli olan %0,70 faiz kampanyasının ardından, krediye uygun her evde geçerli olacak bu oranlarla sektörün rahat bir nefes alması beklenilmekte.

Hangi Konut Kredisi En Uygun

Hangi En Uygun

Pin It

Konut Faizleri %1’in Altına Geriledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir