Kombim Çalışmıyor

Kombim Çalışmıyor

Kombim Çalışmıyor

Günümüz ısıtma sistemleri değiştiği için yeni olan doğalgaz, ısıtmalarının bazı sorunları olabiliyor. Sık sık görülmese de bu tür problemlerin neler olduğunu ve karşılaşıldığında neler yapılması gerektiğini bilmeniz için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kombinin belli başlı sorunları içinde su akıtması, ısıtmaması, çalışır durumda görünürken ısıtmıyor olması gelebilir. Eğer kombim çalışmıyor, su akıtıyor diyorsanız cihazınızın suyunun olması gerektiğinden fazla dolduğunu, tesisat bağlantısında aşınma olduğunu, imbisat deposunda genişleme olduğunu, hava tahliye sisteminde sorun olduğunu ve kombinin su doldurma vanasının gevşemiş olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum kombi arızaları içerisinde en sık karşılaşılan durumdur. Bir diğer durum kombinin çalışmıyor, başlamıyor oluşudur. Bunun sebepleri arasında da elektrik düğmesinin kapalı olabileceği, kombi suyunun bitmiş olabileceği, gaz vanasının kapalı olabileceği, kombinin yaz-kış konumunun istenilen ayarda olmayabileceği gibi olasılıklar sıralanabilir. Kombiniz çalışır haldeyken ısıtmıyorsa kaloriferlerin tesisat seviyeleri düşüktür ya da sularında artma olmuştur, borularınızın ya da radyatörlerinizin temizlenmesi gerekebilir ve peteklerin açık olup olmadığına bakabilirsiniz. Tüm bu sorunlar için kombi servisinizi arayabilir ya da kendi halledebileceğiniz sorunları halledebilirsiniz.

Kombinizin sağlıklı bir şekilde çalışması için de normal hava koşullarında evinizden, iş yerinizden ayrıldığınızda ekonomik ısı seviyesinde tutmanız gerekir. Ayrıca peteğinizin en az birinin açık tutulması da önemlidir. Aksi halde kombiniz aşırı ısıdan kapanır ve açtırmak için de servisinizi çağırmanız gerekir. Kombinizi sık sık bakım yaptırarak da yüksek performansta çalışmasını, arızaların önceden tespitini ve eskiyen parçaların değişimini sağlayabilirsiniz.

Kombi Arızaları

Kombi Arızaları

Kombi Arızalarının Giderilmesi

Kombi Arızalarının Giderilmesi

Pin It

Kombim Çalışmıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir