Kombi Tahliye Vanası Nedir, Ne İşe Yarar

Kombi  Seçimi.Kombi nedir, kombi ne işe yarar, kombi nerede bulunur, kombi nasıl hangi durumlarda çalıştırılır hep birlikte bir göz atalım.

Kombi tahliye vanası kombinin, peteklerin temizlenmesi için veya kombiye fazla su basıncı olduğu durumlarda kullanılır. Eğer kullanılmazsa  bazı marka kombiden su taşabilir. Kombi tahliye vanası yoksa kombiye en yakın petekten su boşaltabilirsiniz.  Kombi tahliye vanası genellikle banyoda havlupan’ın alt kısmında oval şeklinde musluk olur. Kombiden su boşaltırken kombiye gelen su girişlerinin kapatılması gereklidir. Bütün petek musluklarını kapatarak petek temizliğini de az veya çok yapabilirsiniz. (Peteklerinizin temizlik oranına göre değişiklik gösterir temizlik derecesi) Kombi tahliye vanasını ilk açtığınızda tazyikli bir su gelir evinizin büyüklüğüne göre peteklerinizin boyutu değişeceğinden tahmini olara 3-5 dakika içerisinde tahliye vanasında gelen su azalarak biter. Tekrar kombiye su basmak için tahliye vanasını kapatmayı ihmal etmeyiniz.

Özetlemek gerekirse kombi tahliye vanası ile birlikte petekler temizlenir, kombiden fazla su dışarı atılabilir. Kombi tahliye vanası genellikle banyoda olur. (Bazı ustalar bu vanayı takmayı ihmal edebilir bunun için bu işleri peteklerdeki vidalardan ayarlayabileceğinizi hatırlatalım.)

Kombi Tahliye Vanası

Kombi Tahliye Vanası

Popüler Başlıklar:

  • kombi tahliye vanası nerede
  • Kombi tahliye musluğu nerede
Pin It

Kombi Tahliye Vanası Nedir, Ne İşe Yarar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir