Kombi Kaç Derecede Yanmalıdır

İdeal oda sıcaklığı için uzmanlar 20 – 22 selsiyus dereceyi işaret etmektedir. Bu bağlamda ortalama 21 selsiyus derece sıcaklığın oda için ideal sıcaklık olduğu söylenebilir. Peki bu sıcaklığa ulaşmak için kombi kaç derecede yanmalıdır?

Yeni nesil bir çok kombinin 21 selsiyus dereceye çıkması için yanması gereken derece 50’dir. Kombinizi 50 derecede çalıştırdığınızda oda sıcaklığınız rahatlıkla 21 selsiyus dereceye ulaşacaktır. Bunun için sizlere tavsiyemiz oda içinizdeki peteklerde termostat kullanmanız olacaktır. Oda sıcaklığınızı 21 derecede sabit tutmak için oldukça yararlı olup faturalarınızdan da tasarruf sağlayacaktır.

Evin her yeri 21 derece mi olmalı?

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evinizde özellikle giriş kısmı olan hol de bu sıcaklık değeri 15-18 derece arası olabilir. Odalar arası hava sirkilasyonu olarak hol de 18 derece ayarlanması sizleri bu sıcaklığın farkına bile varmadığınız halde faturanızdan tasarruf sağlamanıza yarayacaktır. Özellikle evinizin genelinde sıcaklığın 21 dereceden 22 dereceye yükselmesinin bir ay sonucunda faturanızda hatrı sayılır bir artışa neden olacağını unutmayınız.

Özetlemek gerekirse, ideal oda sıcaklığı 22 – 22 selsiyus derece arası olmalıdır. Hol için bu sıcaklık 18 selsiyus dereceye kadar normal sayılır. Bu sıcaklığı ayarlamak için ise kombinizi 50 derecede çalıştırmanız yeterli olacaktır.

Pin It

Kombi Kaç Derecede Yanmalıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir