Kombi Değişimi İçin Ne Yapılmalı

Doğalgaz sertifikası olan firmalarda bulunması gereken logo

Doğalgaz sertifikası olan firmalarda bulunması gereken logo

Doğalgaz uygunluk belgesi almanız şarttır. İş yaptığınız firmanın ise bulunduğunuz ildeki doğalgaz yetkili firması ile çalışma yetkisinin olmasına dikkat etmelisiniz.  Eski kombinizi yenisi ile değiştirmek için izlenmesi gereken yasal prosedür şu şekilde olmalıdır. Bulunduğunuz ildeki yetkili firmaya (İstanbul’da örneğin İGDAŞ) kombi değişim formu temin edilmelidir. İstanbul için İgdaş’ın resmi sitesinden bu formu doldurabilirsiniz. Sizden sorduğu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmelisiniz. İgdaş çalışma belgesi olan bir firma ile çalışmanız durumunda işiniz daha kolay ve hızlı halledilecektir. Çalıştığınız firma sizler için öncelikli olarak yeni kombi montajını yapacaktır, sonrasında kombi için uygunluk onayı çıkartılarak kombi garantisi başlayarak kullanımını yapabileceksiniz. DOĞALGAZ UYGUNLUK BELGESİ verilmediği durumlarda doğalgaz kullanmaya başlayamazsınız. Özetleyecek olursak:

Kombi Değişim Formu Örneği

Kombi Değişim Formu Örneği

Kombi değişimini yetkili doğalgaz firmasına haber vermeden yaptırmak hem yasa dışı hem de tehlikelidir. Bunun için yetkili firma çalışma yetkili teknisyenlerle kombi değişimi yapılmalıdır.

Kombi değişim formu doldurularak, DOĞALGAZ UYGUNLUK BELGESİ yetkili firma tarafından alınır, bir nüshası ise sizlerde kalır. Firma incelenmesinden sonra yeni kombi kullanmaya başlanılmalıdır. Aksi durumda hem yasal olarak cezalı duruma düşecek hem de büyük bir tehlike altında olacaksınızdır.

 

Pin It

Kombi Değişimi İçin Ne Yapılmalı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir