Kombi Arızası Kiracıya mı Aittir

Kombi Arızaları

Arızaları

Bir önceki yazımızda sizlerle yıllık bakım ücretlerinin kim tarafından ödendiğinin cevabını paylaşmıştık. Peki hesapta olmayan bir kombi arızasını kim öder?

mi Bozuldu!

Bir gün bir bakmışsınız ne petekler ısınıyor ne sıcak su geliyor yani arıza vermiş, çalışmıyor. Peki kombi arıza masrafını kim öder. Eğer her hangi bir darbe vb. durum yoksa (örneğin çocuğunuzun kombiye çıkarak yere düşürüp kırması gibi çok istisnai bir durum yoksa) miladını tamamlamış olan kombi arızasını ev sahibi öder.

Ev  Sahibi Neden Öder

Sizin kiraladığınız ev kombisi ile birlikte kiralanmıştır, kullanım hakkı olarak sizdedir ve arıza sonucu oluşacak masraf veya masraflar ev sahibi karşılanmak zorundadır.

Özel Bir Madde Yoksa

Bazı durumlarda ise ev sahipleri bunları sözleşmede madde kapsamında belirtebilir. Eğer sizlerin evi tutarken yazılı veya sözlü bir sözleşme maddeniz bu durumda yok ise, aksi belirtilmedikçe bozulan kombi masraflarını ev sahibi ödemekle meshuldür.

Özetleyecek Olursak

Arıza veren bir kombinin yapım masrafı, parça değişim masrafı vb. şeyleri ev sahibi öder. Sözleşmenizde aksi bir madde bulunmadıkça bu durum bu şekilde olacaktır.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kombi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pin It

Kombi Arızası Kiracıya mı Aittir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir