Koltuk Temizleme Nasıl Yapılır, Pratik Bilgiler

Sizlerle her bayram öncesi evlerde yapılan genel anlamda koltuk ve oturma gruplarının ev temizliğini paylaşacağız. Koltuk temizleme nasıl yapılır sorusunun cevabı olarak, ilk önce en pratik ve kolay olandan başlayıp bir ikinci farklı aşamayı da sizlerle paylaşacağız.

Öncelikli olarak yarım kova ılık su, içerisine bildiğimiz deterjan katıyoruz. Koltuk üzerinde bariz kir kalıntısı olan yere de ayrıca deterjan serpiştirmek daha iyi olur. Sonrasında 2, 3 tur güçlüce bastırarak siliyoruz. Daha sonrasında 2, 3 tur bunu duru su ile yapıyoruz. Daha sonrasın da ise kurulama için kuru bezlerle 2, 3 tur bunu yapıyoruz. Bundan sonra koltukların veya oturma grubunun kurumasını bekliyoruz. Bundan sonra ise tekrar sitemize girerek yorumlarınızı yazmayı ihmal etmeyin ki herkes bu kolay ve temiz taktikten haberdar olsun.

Bir diğer taktik ise amonyak ve arap sabununu karıştırarak üsteki işlemlerin aynısını uygulamanız olacaktır. Ölçü vermek gerekirse yarım kova ılık ve sıcağa yakın su, yarım litre amonyak bir avuca yakın arap sabunu… diğer bütün sıralama ise üste yazdığı gibi…

Dikkat!!!

  • Eldiven kullanmanızda yarar var.
  • Sıcak havaları tercih etmenizde yarar var, kuruması için kapı, pencere açmayı ihmal etmeyin
  • Ne kadar güçlü bastırırsanız o kadar iyidir, beylerden yardım almayı ihmal etmeyiniz.
Pin It

Koltuk Temizleme Nasıl Yapılır, Pratik Bilgiler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir