Kışın Oda Sıcaklığı Kaç Derece Olmalıdır

Kışın En Uygun Oda Sıcaklığı

Kışın En Uygun Oda Sıcaklığı

yetişkinler için ve bebk odaları için farklı değerleri göstermektedir. (Fakat tavsiyemiz bebekli olan evler için sıcaklığı mantıklı olanda budur ki buna göre ayarlamanız olacaktır.) Sağlık örgütlerince oturacağını oda sıcaklığı 21 derece olmalıdır. Fakat bebekli evlerin sıcaklığı 20-24 derece arasında değişmelidir ki bunu da dönem dönem ayırmak gerekmekte:

Yeni Doğanlarda 2-3 Derece Daha Yüksek Olmalı

Yeni doğan bebeklerde oda sıcaklığının ideali 22-24 derece arasında olmalıdır. Özellikle erken doğan bebekler için bu değer 23-24 derece arasında olmalıdır.

Bebeklerin ilk 6 aydan sonra oda sıcaklığı 21 derece olabilir. Burada dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise odanın nem derecesi, ideal olan nem derecesi %50 olmakla birlikte %10’luk aşağısı ve yukarısı (%40-%60) değerlerde normal kabul edilir.

Özetlemek gerekirse normal şartlar altında kışın oda sıcaklığını 21 dereceye getirerek, sabitlemede fayda vardır. Oda sıcaklığının sabit tutulması için ısı yalıtım seçenekleri yazılarımızı okuyarak detaylı bilgi sahibi olabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Unutmamalıyız ki bir odayı ısıtmak kadar, odanın ısısını korumakta çok önemlidir bununiçin ısı yalıtımı ile ilgili bilgi sahibi olmakta fayda vardır.

Bebek Oda Sıcaklığı

Bebek Oda Sıcaklığı

Popüler Başlıklar:

  • normal şartlar altında oda sıcaklığı kaç derecedir
  • normal oda sıcaklığı kaç derecedir
  • kışın oda sıcaklığı kaç derece olmalı
Pin It

Kışın Oda Sıcaklığı Kaç Derece Olmalıdır

2 - “Kışın Oda Sıcaklığı Kaç Derece Olmalıdır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir