Kirası En Çok Artan İlçeler 2016

İstanbulda ucuz daire nerelerden alınır

İstanbulda ucuz daire nerelerden alınır

Özellikle büyük şehirlerde kira fiyatları cep yakıyor. Kira fiyatlarında geçen yılın (2015) aynı dönemi ile bu yılı değerlendirdiğimizde kira fiyatları arasında uçurum oluştuğunu göreceğiz. Küçük bir hatırlatma yapmak gerekirse kira fiyatları ne kadar artarsa taşınmazınızın fiyatınında bir o kadar değerlenmesi gerekir. Bunun için yatırım yapacakların bu listeye dikkat etmesi önemlidir.

En Çok Fatih

Geçen yıla göre ortalama olarak %31 oranında fiyatı artış gösteren Fatih ilçesi oldu. Fatih’i bir diğer gelişmekte olan İstanbul ilçesi olan Başakşehir %28’lik artışla takip etti. 3. sırada ise %25’lik artış oranı ile yer alan  Beylikdüzü yer aldı.

En Az Artış Maltepe

İstanbul’un güzel ilçelerinden olan Maltepe’de artış ise ortalama olarak %3 gibi bir rakam olurken, son sırada yer aldı. Listede sondan ikinci olarak ise Avrupa Yakasında yer alan Eyüp %5’lik artış oranını gösterdi.

İstanbulda ucuz daire nerelerden kaç paraya alınır

İstanbulda ucuz daire nerelerden kaç paraya alınır

Büyükşehirde Yaşayan Herkesin Hayali Ev

Özellikle büyükşehirlerde yaşayanlar yüksek kira fiyatlarından çok müzdarip. Bunun için ya başka şehirlere göç ediliyor yada kredi vb. takviye ile ev alma hayallerine girişiliyor. Ev almak isteyenler için çeşitli kuruluşların düzenledikleri organizasyonlarda veya maket üstünde ev satın almada çok dikkatli davranılmalıdır. Maket üzerinden ev alarak hiç taşınmadan, hatta borcu bitmesine rağmen ev yerine hayali ile başbaşa kalan bir çok mağdur vatandaş olduğu unutulmamalıdır.

Pin It

Kirası En Çok Artan İlçeler 2016

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir