Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına 335 TL Taksitle Ev

Vatandaşlar arasında  ‘ projesi’ adıyla anılan asıl amacı , ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Yasası’nın daha kapsamlı bilgiler gelmeye başlanıldı. Bu gelen bilgilere göre medyaya sızan . Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  yıkılma riski bulunan ve tehlike arz eden yapılara  dar gelirli kesimin kiracı olarak oturduğunu tespit ederek   bu kesimlerin mağdur edilmemesi için yıkılacak binalarda oturan vatandaşların 335 lira taksitle ev sahibi olmalarının yolunu açacak.

 

Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına İyi Haber 335 TL' ye Ev

Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına İyi Haber 335 TL’ ye Ev

Yıkılma riski bulunan binalarda oturan yoksul  kesimlere de ‘kredi’ ve ‘düşük taksitle’  konut sahibi olma imkanı sağlıyor. Bu kapsamdaki konutların herhangi bir kar amacı güdülmeden  80 bin liraya mal edilmesi ve kâr payı alınmadan vatandaşa satışı planlanlanmaktadır. Buna göre, yıkılma riski bulunan binalarda oturan dar gelirli ve yoksul  aileler, 80 bin liralık konutlara 20 yıl vade ve 335 liralık taksitlerle sahip olma imkanı elde edecekler.

Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına İyi Haber

Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına İyi Haber

Bu koşulları sağlayan bütün vatandaşların yararlanabileceği bu kanun da kura vs. olmayacak , yıkılma riski bulunan binalardaki yoksul aileler ise bu projenin bir an önce hayata geçmesini beklemektedirler.

Pin It

Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına 335 TL Taksitle Ev

Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına 335 TL Taksitle Ev

  1. KENTSEL DÖNÜŞÜM MAĞDURLARINA TAKSİTLİ EV İMKANI NERDE VE NE ZAMAN OLACAK
    BU KONUDA LÜTFEN BİLGİ VERİR NEREYE BAŞVURMAMIZ GEREK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir