Kentsel Dönüşüm Nedir?

Kentsel Dönüşüm Nedir

                                                                                                                      Nedir

Kentsel dönüşüm nedir, binalar neden kentsel dönüşüm kapsamına alınır, binamız kentsel dönüşümde ise ne yapmamız gerekir gibi soruların cevaplarına birlikte cevap arayacağız.

Kentsel dönüşüm, artık miladını tamamlamış ve/veya deprem kuşağında olan bölgelerde olup dayanıksız olarak adledilen bölgelerde yeniden binaların inşaa edilmesi anlamına gelir.

Binanızın veya bulunduğunuz parselin 2/3 çoğunluğu ile binanız kentsel dönüşüme girer. Bunun için2/3 çoğunluk yakalandığında diğer 1/3’lük kısmda bu anlaşmaya uymak zorunda kalır.

Sadece mülk sahipleri değil kiracılarda Kentsel dönüşümden dolayı bir takım haklara sahip olur. Örneğin düşük faizli konut kredisinden yararlanma veya taşınma yardımı alma gibi mağduriyetleri giderici çalışmalar yer almaktadır.

Kentsel dönüşümlerle bütün hissedarların ortak kararı dahi olsa en mantıklı olan bu durumu bir Avukat ile güvence altına almak olacaktır. 1 metrekare arazinin dahi inanılmaz fiyatlara denk geldiğini aklımızda bulundurursak eğer kentsel dönüşüm projelerinin imzalarını atmadan önce mutlaka bir veya bir kaç avukatla görüşme yapıp imzalanacak mutabakatı gözden geçirtmelisiniz.

Ev sahiplerinin ve kiracıların kentsel dönüşümden dolayı alacağı ayrıntılı haklar için mutlaka bir hukuk bürosuna başvurmanızda sizler için fayda bulunmaktadır.

Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına İyi Haber 335 TL' ye Ev

Kentsel Dönüşüm Mağdurlarına İyi Haber 335 TL’ ye Ev

Pin It

Kentsel Dönüşüm Nedir?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir