Kat İrtifakı mı Kat Mülkiyeti mi

iki farklı konut kredisi alınabilir miİlk olarak ikisi arasındaki farkı basitçe anlatalım, sonrasında hangisinin mantıklı olduğunu izah edelim. Öncelikli olarak kat irtifakı olan daire demek mevcut arsa üzerinde yapım aşaması devam eden anlamına gelmektedir. Çevre düzenlemesi vb. durumlar yapıldıktan sonra alma hakkı doğar. Yeni düzenlemelerle kat irtifakı nı kat mülkiyetine çevirmek gereklidir. Haliyle buda bir kısım masraf demektir.

Özetleyecek olursak kat irtifakı olan evin iskan durumuna bakılmalıdır, kat mülkiyetine geçişte bir problem çıkarak başınız ağarmasın. Çünkü iskanı olmayan evlere su, elektirk, doğalgaz… bağlanması problemlidir.

Peki kat irtifakı olan bir daire tapusunu kat mülkiyetine çevirmek için, nereye nasıl başvurulur, kat irtifakını kat mülkiyetine çevirmek için kaç tl masraf yapılır. dilerseniz bir diğer yazımızı okuyarak bunların cevabını alın ve alacağınız daire şayet kat mülkiyetli değilse bunları konuşarak gerekli pazarlığı yapın.

Özetleyecek olursak kat mülkiyeti olan ev alınması daha caziptir, zira bir daha zaman ve parak kaybı ve en önemlisi stresi yaşamamış olacaksınız.

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

Pin It

Kat İrtifakı mı Kat Mülkiyeti mi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir