Kaliteli Perde Nasıl Anlaşılır

Perdeyi Nasıl Seçmeliyim

Perdeyi Nasıl Seçmeliyim

Perde seçiminde öncelikli olarak tül perde mi, store, zebra vb. perde mi kullanacağınıza karar verdikten sonra genel anlamda dikkat etmeniz gerekenleri maddeler halinde yazacağız.

Kırışmayan, toz, kir tutmayan rahat silinebilir olmalıdır

Satın alacağınız perdenin bu özelliklerini satıcıya sorunuz, aksi takdirde ürün geri iade koşullarını konuşunuz. Özellikle stor perde yaptıranlar için, silindiğinde hemen zedelenmeyen tarzda seçimi önemlidir. Bunun için lütfen sadece fiyatına bakmayınız. 90 metrekare standar bir ev için perde fiyatı ortalama olarak 2 bin TL’ye mal olur. Şöyleki metresi 20 TL’ye perdede rahatlıkla bulabilirsiniz, metresi 100 TL’yede bulabilirsiniz. Hesaplama yaparken yanlız pencere uzunluğunu hesaplamayın. Örneğin 2 metrelik pencereye 3-4 metre hesaplayın ki, tül perde dediğiniz şey perde gibi dursun, çarşaf gibi değil. Fakat her pahalı perde eşittir kalite değildir, bununiçin perde almadan mutlaka en az 2,3 farklı yere uğrayarak aynı perde tarzları için fiyat alınız. Tabi ki bu fiyatlardan çok daha uygun veya pahalı perde takımları mevcuttur. Fakat standart olarak ortalama ve üstü bir kalitede perde istiyorsanız bu fiyatlar ortalamadır.

Tüller kırışmasın, ütüye gerek kalmasın

Özellikle yeni evlenecek olanlar perde seçerken tül perdenin bu özelliğine dikkat edin. Ütü istemeyen perdeler bir tık daha kaliteli olanlardır ve zahmet çekmemenize yardımcı olur. Perdenin kumaşına dokunduğunuzda dahi kırış kırış olup, kolay kolay düzelmeyen perdelerden tavsiyemiz uzak durun. Çabuk zedelenen veya hemen yırtılacak gibi olan perdeler çok ucuz olsada kaçının, ilerleyen zamanda komple yeni perde almak zorunda kalabilirsiniz.

El işi güpürler

Eğer bütçeniz uygunsa, el işi güpürlü perdeler oldukça kaliteli ve bir o kadar da pahalıdır. Bazı hazır kaliteli güpürlerde pahalıdır ve özel kumaşlarla entegre şekilde satışa sunulur.

 

Pin It

Kaliteli Perde Nasıl Anlaşılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir