Kadıköy’den Ev Alınır mı?

Kadıköy'de Ev Alınır Mı?

Kadıköy’de Ev Alınır Mı?

Kadıköy İstanbul ‘un en köklü ve eski  ilçelerinden olup Anadolu yakasının merkezi konumundadır. Hem gezme hem de ulaşım bağlantılarının kesişim noktası olmasından kaynaklanan bu yapıya bir de tarihi yerleri ekleyecek olursak  (özellikle Haydarpaşa Garı) Kadıköy ‘de uygun bir fiyatla ev bulursanız kaçırmamanızı öneririz.

Kadıköy her konuda ve alanda İstanbul’ un göz bebeğidir. Şöyle ki Eğitim de Türkiye dereceleri çıkaran okulları ,kolejleri, etüt merkezleri , dershanelerine sahiptir.

Çevre ilçelerden Tiyatro gösterilerine yoğun talep vardır. Bunu ise  Tiyatrolarında  ki taleplerinden anlamaktayız. İstediğiniz bir oyuna gidebilmek için 2 hafta önceden yer ayırtmanız gerekebilir. Sinema salonları , Spor Merkezleri ,  Alışveriş Merkezleri ve ne arasanız bulabileceğiniz geniş bir dükkanlar zincirine sahiptir.

Peki hiç mi kötü yanı yoktur. Bu durum göreceli olmakla beraber şunu belirtmek lazımdır Kadıköy merkezde özellikle yaşam 24 saat durmadan devam eder .Bir günde Kadıköy ‘den Milyonlarca insan gelip geçer . Biraz daha sakinlik sevenler için merkezden biraz uzak yerleri önerebiliriz. Mesela Moda,  Bahariye gibi.

Kadıköy’ deki ev fiyatlarının fazla olmasının sebeplerinden bir tanesi de bu bölgede ev alan insanların bunu yatırım olarak görmesinden kaynaklanmaktadır.Bundan dolayı (2+1 daireler için) 250000 den başlayıp 1500000 lara kadar çıkan bir fiyat aralığı vardır.

Alacağınız dairenin site içi olmasını istiyorsanız özellikle park ve güvenliğine biraz daha fazla önem vermelisiniz.

Ayrıca  Şükrü Saraçoğlu Stadı olması dolayısıyla maç günleri buraların yoğunluğu 2 kat daha fazla artmaktadır.

 

 

 

Pin It

Kadıköy’den Ev Alınır mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir