Kaç Metrekare Eve Hangi Kombi Takılır

Kombi Seçimi

Kombi Seçimi

İlk olarak büyük ve dubleks evlerden başlayacak olursak; 150 metrekare ev için ortalama 28kW 24.000kcal/h gücünde yoğuşmalı kombi tercih edebileceğinizi söyleyebiliriz. Tabi ki ev cephesi ve yalıtım vb. özelliklere göre bu tercih 24kW yönünde de olabilir. Bunun detaylarını örnek daire büyüklüğü ve kombi ölçüleri sonrası detaylı açıklayacağız.

Evin metrekaresi azaldıkça örneğin; 120 metrekare ev için 24kW bir kombi tercihi uygun olacaktır. Tabi ki ev cephesi ve yalıtım vb. özelliklere göre bu tercih 20kW yönünde de olabilir.

Bir başka ev büyüklüğü örneği verecek olursak; 100 metrekare ev için 20kW bir kombi tercihi uygun olacaktır. Tabi ki ev cephesi ve yalıtım vb. özelliklere göre bu tercih 17kW yönünde de olabilir.

En çok aranan sorular arasında olan 70 metrekare ev için kaçlık kombi idealdir sorusuna ise 17kW bir tercihte bulunmanız yönünde bir cevap olacaktır.

Kombi Seçimde Evinizin Özellikleri Önemlidir

Yukarıda saydığımız ev büyüklüğüne göre kaçlık kombi kullanılacağı evinize göre farklılık gösterecektir. Örneğin eviniz

  • arakat
  • güney cephesi
  • ısı yalıtımlı ise alt küçüklüğü tercih edebilirsiniz, örneğin 150 metrekare ev için 28kW’lık değil 24kW’lık tercih edebilirsiniz.

Eviniz;

  • arakat değilse
  • ısı yalıtımı yoksa
  • gün boyu güneş görmüyorsa, verdiğimiz seçeneklerden üst sınırı tercih etmeniz de fayda olacaktır.
Pin It

Kaç Metrekare Eve Hangi Kombi Takılır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir