İzmir’in Ulaşımı En Kolay Semtleri

İzmir Manzarası

İzmir Manzarası

İzmir’de 4-5 yıl öncesinde  bir ulaşım sıkıntısı olduğunu söylememiz mümkün. Peki şuanda bu sıkıntı devam ediyor mu?, en güzel ve en rahat ulaşımı olan yerler nereler?

Ege’nin İncisi olan İzmir çok güzel bir memleket. İnsanıyla, doğasıyla, kültürel yerleriyle, sosyal olanaklarıyla… kısacası ülkemizin en yaşanabilir yerlerinden ilk sıralarda gelir. Peki bu şehirde ulaşım olarak en kolay nerelere gidilir ve gelinir.

İlk önce belirtelim ki toplu taşıma ağı olarak raylı sistemin gelişmesiyle birlikte İzmir için en sıkıntılı ulaşım denilecek noktalar şuanda çok rahat. İşte raylı taşıma güzergahı:KROKISONÖzellikle mavi şeride dikkat edin. (Haritanın üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz) Çünkü İzmir Metro Hattı’nın geçiş güzergahı ve ulaşımı şimdilik en kolay olan yerlerinden. Tabi ki İzmir’den bahsedip ayrıca  Konak, Şirinyer, Alsancak gibi yerleri söylemezsek olmaz. İzmir’in ulaşımı en kolay yerleri metro güzergahı ve özellikle merkezi yerler olan   Konak, Şirinyer, Alsancak sayılabilir. Okuyucularımızdan gelen yorumlarada bakabilir bir fikir sahibi olabilirsiniz.

 

 

Pin It

İzmir’in Ulaşımı En Kolay Semtleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir