İzmir’in En Yaşanılabilir Semtleri Hangileri

İzmir, hiç şüphesiz Türkiye’nin en yaşanabilir illerinden birisi. Zira buradaki insanların çeşitliliği, zengin doğası ve yaşanabilirlik seviyesi, ülkemizdeki bir çok noktadan oldukça iyi durumda. Metropol illerin en çok avantajlarından birisi olan imkan ve koşullar, İzmir’de de oldukça göze çarpıyor. Bu zenginlik sayesinde hangi bütçeye sahip olursanız olun, mutlaka yaşanabilir bir semt bulmak ta kolaylaşıyor. Ayrıca buralarda bulunan işletmelerinin sayısı da iş sorununu çözüm sunmaya çalışıyor. Bakalım Güzel İzmir’in en yaşanabilir semtleri konusunda hangi yerler başı çekiyor.

İzmirin Neresinde Yaşanmalı

İzmirin Neresinde Yaşanmalı

En yaşanabilir semtlerden ziyade, semtlerdeki konutların durumu da yaşanabilirliği doğrudan etkiliyor. Bu açıdan baktığımız zaman toplu konut projeleri oldukça cazip yaşam alanları sunuyor.  Son dönemlerde Balçova ve Mavişehir bölgelerinde yapılan lüx evler ve işyerleri buralarda yaşamın çok kısa bir süre sonra çok iyi koşullara sahip olacağı konusunda şimdiden haber veriyor.  Ayrıca İzmir’in en elit ve işlek yerlerinden birisi olan, sosyal hayatın hat safhada olduğu semtlerden birisi olan Konak’ta, her ne kadar biraz kalabalık olsa da sorunsuz bir yaşam sunuyor. Kent merkezi olarak bilinen Konak, kordon ve Atatürk caddesindeki konut projeleri ile yaşanabilir yerler arasında aday oluyor. Ayrıca burada bulunan Üçok , Basın Sitesi ,Bahçelievler, Kazım Karabekir, Cennetçeşme ,Bahriye, Barış, Bozyaka,Karabağlar ve Uzundere’de buralardaki yaşanabilir yerler konusunda ön plana çıkıyor.

Yaşanacak En Güzel Yerler İzmir

Yaşanacak En Güzel Yerler İzmir

Bornova’ya en yakın bölgelerden birisi lan Bayraklı, mevcut konut stoğu ve potansiyel alanlarıyla dikkat çekiyor. Yeni konut fiyatlarının metrekaresine 1600TL ile 2100TL olduğu semtte, konut ve rezidans fiyatları da değişkenlik gösteriyor. Ancak buralardaki sakin mahalleler de bilhassa yaşlılar için oldukça uygun nitelikte. Konut projelerinin ve gündelik yaşamın rutin ancak hızlı olduğu semtlerden birisi olan Karşıyaka’da ise Mavişehir yaşanabilirlik konusunda ön plana çıkıyor. İzmir’in güney kesiminde yer alan ve en yükselen değerlerden birisi olan Çiğli ise son yıllardaki çevre yolu bağlantılarına komşu olması,Aliağa-Memenen metro hattının da yapılması ile bir hayli değer kazanarak en yaşanabilir yerler arasındaki yerini alıyor.

İzmirin En Güzel Yaşanacak Yerleri

İzmirin En Güzel Yaşanacak Yerleri

Popüler Başlıklar:

 • izmirde nerede yaşanır
 • izmirin en güzel semtleri
 • izmirin en zengin semti
 • izmir zengin semtleri
 • Izmırın en guzel semtı
 • izmirde nerede oturulur
 • izmirin zengin semtleri
 • izmirin en güzel semti hangisi
 • izmirin en lüks semti
 • izmirin lüks semtleri
Pin It

İzmir’in En Yaşanılabilir Semtleri Hangileri

7 - “İzmir’in En Yaşanılabilir Semtleri Hangileri

 1. mustafa çakı 6 Nisan 2016 at 22:00 - Reply

  Ben İzmir in havası en temiz semti neresidir diye sormuştum.Hava kirliliğinin en az olduğu yer hangi semt?

  • Bilimsel verileri maalesef bilmemekle beraber, bizim favori yerimiz Alsancak, Kordon Boyu ve Konak’tır.

 2. karaburun plajı zenginler için birebirdir evler eski olabilir ama o evlerin temeli yeniden inşatt edilerek şahane bir villa ortaya çıkarılır.

 3. yaşar şimşek 30 Temmuz 2016 at 10:24 - Reply

  ben emekliyim ama çalışacak durumdayım.izmire yerleşmeyi düşünüyorum. yeşilliği bol olan.planlı gelişen gelecegekte deyer kazanacak olan ve planlı gelişen bir semt tavsiye edermisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir