İstanbul’un Yaşanılabilir En Güzel Semtleri

İstanbul denilince akla zıtlıklar ve güzellikler gelir… Saatlerce olan trafik, adım başı yüzlerce insan, hayat pahalılığı…Her şeye rağmen İstanbul’da yaşamak ayrıcalıktır… bir anda Anadolu’dan Avrupa’ya geçersiniz mesela, 5 dakika içerisinde,,, Kadıköy Beşiktaş vapuruna son dakikada yetişmenin mutluluğu kaplar içinizi…

İstanbul’un yaşanılabilir en güzel semtleri denilince ultra lüks yerler ve biraz daha hayatın ucuz olduğu yaşanılabilir yerlerden bahsedeceğiz.

Göztepe E-5

                                                                                    Göztepe E-5

Göztepe

Trafik durumu yoğundur, özellikle minübüs caddesi için belirli saatlerde trafik adeta kilitlenir. Fakat Üniversite, hastane, Kadıköy’e yakınlığı (Dolayısıyla Avrupa yakasına geçiş kolaylığı), eğitim seviyesinin yüksek olduğu onlarca yıldır aynı evlerde oturan sakinleri ile Göztepe İstanbul’un en yaşanabilir semtlerinden biri durumunda. Bine fiyatları değişkenlik göstermekle birlikte en azından 300 bin TL’ye satılık ev, 1500 TL’ye en az kiralık yer bulabilirsiniz.

Bostancı

Bostancı Sahil

                                                                                                                   Bostancı Sahil

 

Bir söz vardır ya eskiden buralar bayır idi çayır idi… İşte o halinden bu haline gelen Bostancı İstanbul’da en yaşanabilir semtler arasında yer almaktadır. Bostancı sahili gerçekten akşam üzeri yürüyüş yapabileceğiniz, çimlerinde oturup sahile karşı huzurla çay yudumlayabileceğiniz, eğer metroya yakın bir yerdeyseniz, metro güzergahınca İstanbul’un trafiğinden uzak kalabileceğiniz güzide bir yerdir.

Çamlıca

Çamlıca'dan Manzara

                                                                                                                            Çamlıca’dan Manzara

Yeşil aşığı biriyseniz İstanbul’da kendinize yer aramakla uğraşmayınız, sizler için en güzel yerlerden biri muhakkak Çamlıca olacaktır. Genellikle ultra lüks evlerin yer aldığı bölgede, tepeden boğaz manzarasını çok rahat görebilirsiniz. Evlere göre fiyatlarda biraz pahalıdır. Sınırlı bir bütçeniz varsa bu bölgeden bulma olasılığınız biraz zor.

Kanlıca

Kronikleşen trafik sorunu dışında tam bir İstanbul ve İstanbul yerli halkının en çok bulunduğu bölgelerden olmakta. Bu bölgede sağlam yeni yapım uygun bir daire bulursanız eğer kaçırmamanızı tavsiye ederiz. İstanbul’un en eski yerleşim yerlerinin başında gelen Kanlıca İstanbul’un yaşanabilir en güzel yerleri arasında yer almakta.

Kanlıca

Kanlıca

Pin It

İstanbul’un Yaşanılabilir En Güzel Semtleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir