İstanbul’un Ulaşımı En İyi Semtleri

İstanbul’da yaşayanlar için en önemli problem ulaşım ve trafik olarak karşımıza çıkıyor. zira ister kendi özel aracınız, isterse toplu taşıma olsun trafikte saatlerce beklemeyen tek bir İstanbullu görmeniz çok ama çok zordur. Peki İstanbul’un ulaşımı en rahat semtleri nerelerdir?

Cevap çok basit aslında, her ne kadar kalabalık olsa da metrobüs ve tranvay güzergahında bulunan iyerler trafiğe takılmadığı için en rahat ulaşıma sahip yerlerdir. (dikkat, metrobüs çok ama çok kalabalıktır, ayrıca köprü geçiş sırasında trafiğe girer, çünkü köprüde ayrı bir metrobüs yolu yoktur.)

O zaman bizler sizlerle metrobüs ve tranvay güzergahını detaylı olarak paylaşalım:

İstanbul’a yerleşmek isteyen ve/veya almak isteyenler için en mantıklı hareketlerden birisi metrobüs ve tramvaya yakın yerler seçimi olacaktır. Çünkü İstanbul’da trafik olmayan yer ve zaman dilimi diye bir kavram kalmamıştır. En zaman ve her yerde kilit denilecek noktada trafikle karşılaşmanız sürpriz olmayacaktır.

Bazı İstanbul’da yaşayanlar şundan şikayet edeceğinden bir kez daha belirtelim, hem metrobüste hem de tramvayda müthiş bir yoğnluk vardır, oturarak seyehat etme ihtimali çok zordur. İlk duraklarda binme ve Zincirlikuyu’da metrobüs aktarması sırasında oturarark seyehat etme şansınız olmasına rağmen diğer duraklarda bu ihtimal yok denecek kadar azdır.

Pin It

İstanbul’un Ulaşımı En İyi Semtleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir