İstanbul’dan Ev Almak Mantıklı Mı

İstanbuldan Ev Almak Mantıklı Mı

İstanbuldan Ev Almak Mantıklı Mı

Nüfusu gittikçe kalabalıklaşan İstanbul ilimizde konut arayışında olan insan sayısı da artmaktadır. Peki İstanbul’dan ev almak mantıklı mı? Bu yazımızda bu sorunun cevabını inceleyip, İstanbul’da ev almanın doğru bir karar olup olmadığına bakacağız. Öncelikle İstanbul konumu itibari ile olsun, nüfusu ile olsun, turizmi ile olsun, sanayisi ve iş olanakları ile olsun ülkemizin en gelişmiş ve halen de gelişmekte olan illerindendir. Bu ilde bir ev sahibi olmak sizi bu yönden kazançlı çıkarabilir.

Günümüzde en önemli yatırım araçlarından birisi haline gelen konut alımında İstanbul’da ön plandadır. Örneğin bundan 10 sene önce 100.000 TL’ye ev almış olsaydınız şimdi günümüzde bu paranızın değerini iki katına çıkarmış olacaktınız. Zira İstanbul’da ev fiyatları gün geçtikçe artarken konut sayısı da gittikçe azalıyor. Tabi ki altın, euro gibi olanakların yanında konut en çok kazandıran yatırım aracı da değildir. Ama yine de kendiniz oturacaksanız, kiraya verecekseniz gün geçtikçe artan ev fiyatları olduğunu da unutmayın.

Tüm bu yatırım hesaplamaları dışında İstanbul’un trafik, kalabalık gibi etkenlerini de varsayarak ev alıp satmalısınız. Eğer bunlar sizi rahatsız etmeyecek etkenlerse, İstanbul’dan ev almak günümüz şartlarında mantıklı görünüyor. Zira ekonomik yönden, turizm yönünden gelişmiş olan İstanbul’da hayatınızı daha da güzelleştirebilecek olanaklarla bu sayede karşılabilirsiniz.

İstanbulda Ev Almak

İstanbulda Ev Almak

İstanbul'da EV

İstanbul’da EV

Pin It

İstanbul’dan Ev Almak Mantıklı Mı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir